چی شد که وارد این کسب و کار شدیم؟

همه چیز از یه هدیه آغاز شد. یه روز یه عزیزی یه هدیه خاص برای مادرم آورد که نمونه اش رو تو خونه نداشتیم. اصلا با این نوع هدیه آشنا نبودیم. تو همون نگاه اول زیبایی و شیک بودنش رو به ما نشون داد. اون هدیه چیزی نبود جز یه گلدون توری برنزی که برای ما هدیه آورده بودند. من تا اون موقع خیلی با وسایل برنزی آشنا نبودم و از ارزش مادی اون هم خبر نداشتم.

تنها چیزی که تو نگاه اول نظر ما رو به خودش جلب کرد زیبایی و براقی اون محصول بود. اون زمان من شغل خودم رو داشتم و از درآمدم هم راضی بودم ولی دوست داشتم در مورد این صنعت زیبای دست ساز بیشتر اطلاعات کسب کنم. یه مقدار درباره تولیدات برنزی اطلاعات کسب کردم و متوجه شدم که خیلی از کارهای برنزی بی کفیت هستند و تقلب توی این کار به شدت بالاست. چه بسیار فروشندگانی که محصول تقلبی را به جای اصلی می فروختند و چه بسیار تولید کنندگانی که ناخالصی ها را به ماده اولیه محصول اضافه می کردند و محصول بی کیفیت را نیز تولید می کردند.

این اطلاعات تا اینجای کار برای من کافی بود تا به فکر فعالیت در این زمینه نباشم. تا اینکه بیماری کرونا اومد و شغل من کم کم به سمت نابودی داشت می رفت. بعد مدتی که از کار فعلی خودم ناامید شدم به فکر کار جدید افتادم. با چند تا تولید کننده موفق در زمینه تولید محصولات برنزی مشورت کردم و نظرشون رو در مورد این شغل جویا شدم.

چون راه اندازی همچین شغلی نیازمند نیروی انسانی بالا و سرمایه زیادی داشت. با برادرام نیز مشورت کردم و به این نتیجه رسیدیم که این شغل رو انتخاب کنیم و ادامه بدیم. از اونجایی که اکثر محصولات تولیدی بی کیفیت بودن به همین منظور راه رو برای تولید محصول باکیفیت با قیمت مناسب هموار دیدیم. چون با مشکلات این حوزه آشنا بودیم، تصمیم گرفتیم که یه محصول اصل و با کیفیت رو به دست مشتری برسونیم تا هم یه منبع درآمد خوب و دائمی رو برای خودمون داشته باشیم و هم مشتری رو با محصولی اصل و با کیفیت راضی نگه داریم.

کار رو با اجاره مغازه و تامین محصولات از تولیدکننده های خوب و باوجدان شروع کردیم. چون کار رو تو دوره ای شروع کردیم که کرونا همه گیر شده بود، تصمیم گرفتیم که محصولات را به صورت غیرحضوری نیز به فروش برسونیم تا هم مقدار سودی که می بریم بیشتر باشه و هم مشتریانی که از محصولات با کیفیت بهره مند میشن بیشتر بشن. به مرور با توجه به بازخوردی که از مشتریان حضوری و غیرحضوری داشتیم، سعی کردیم مشکلات کار رو برطرف کنیم و با افزایش مهارت بتونیم کار رو گسترش بدیم. از اونجایی که تصمیم داشتیم کارهای جدید و بهتری رو تو زمینه تولید محصولات برنزی انجام بدیم. به همین خاطر اسم فروشگاه رو برنز نوین گذاشتیم. و به امید خدا در تلاشیم تا بتونیم جدیدترین نمونه ها و ترکیبات محصولات برنزی رو با کیفیت بسیار بالا و با محصولات اصل تولید نماییم.